//
Норма вмісту фтору у воді

Норма вмісту фтору у воді

Норма вмісту фтору у воді

Фтор – досить корисний елемент, без якого складно забезпечити здоров’я організму людини. Саме норма вмісту фтору відповідає за стан кісток і зубів, допомагає підтримувати імунітет, сприяє виведенню з організму важких металів. У добу дорослій людині необхідно вживати фтор в обсязі 2-3 мг. Проблем з поповненням запасів мікроелемента в організмі не повинно виникнути – корисний фтор міститься в багатьох продуктах, в тому числі в рибі, морепродуктах, печінці, чаї, крупах. Разом з їжею людина може отримати лише частину добової норми фтору – всього 0,8 мг. Де ж взяти бракуючі мінерали?

Все дуже просто – фтор міститься в питній воді, але якою має бути його норма в рідини, щоб і потреби людини покрити, і не виявитися в надлишку? Чому підвищений вміст фтору небезпечно для здоров’я? Як зробити так, щоб не нашкодити собі в гонитві за користю?

Норма вмісту фтору у воді

Одна зі складностей дозування питної води за вмістом у ній фтору – досить істотна відмінність цього показника в воді в різних регіонах України. Цифри варіюються від 0,3 до 15 мг на літр рідини, що ускладнює вирішення завдання обивателям. Карту України можна розділити на 4 великі зони за кількістю фтору, що міститься в воді :

  • мінімальний вміст в воді фтору – всього 0,3 мг, виявлено в регіонах Івано-Франківська, Чернівців, Львова, Волині, Рівного;
  • невелика кількість фтору (0,3-0,6 мг) у воді таких міст і їх областей як: Одеса, Миколаїв, Житомир, Вінниця, Хмельницький, Херсон, Запоріжжя, Київ;
  • в Чернігові, Луганську, Черкасах, Сумах, Харкові та областях в воді виявлено 0,6-1,5 мг / л фтору;
  • в Полтаві, Дніпрі, Кіровограді, Донецьку та областях відзначено високий вміст фтору у воді – до 3,0.

В якому обсязі повинен міститися фтор у питній воді для того, щоб вона була безпечною для здоров’я людини? Норма фтору, що міститься в питній воді , яка корисна для людини – 0,7-1,2 мг на кожний літр. У деяких випадках допустимо підвищення цього показника до 1,5 мг / л.

Чим небезпечний фторид у воді

Всім відомо – нестача в організмі фтору призводить до серйозних проблем – крихкості кісток, розвитку карієсу і випадання зубів. Фтор – обов’язковий учасник процесу виведення важких металів і радіонуклідів з організму. Він допомагає впоратися із захворюваннями, попереджає розвиток остеопорозу, сприяє швидкому зрощенню переломів. Чим же небезпечний надлишок фтору? Вода з великим вмістом в ній фтору при регулярному вживанні може привести до таких ускладнень, як:

  • поява пігментації на зубах і їх крихкість;
  • порушення роботи щитовидної залози;
  • порушення роботи шишкоподібної залози;
  • збої протягом ферментних процесів;
  • підвищення ризиків розвитку хвороби Альцгеймера;
  • розлади нервової системи.

Висновок неоднозначний: вода зі фтором обов’язково повинна доповнювати раціон людини, адже його дефіцит призводить до серйозних негативних наслідків, але і надлишок речовини в організмі шкідливий. Що робити? На допомогу прийде розрахунок норми вмісту фтору в воді з урахуванням особливостей місцевості.

Якщо ви проживаєте в регіоні, де у воді виявлено дефіцит фтору – мінерал можна приймати додатково в формі елемента вітамінно-мінеральних комплексів і харчових добавок.

Якщо ж в регіоні вашого проживання вміст фтору , виявлене в питній воді , перевищено – надлишок доведеться виводити з організму або обмежити споживання такої рідини. Як це зробити? Є кілька варіантів вирішення проблеми.

Один із способів вивести фтор з води – установка фільтра зворотного осмосу, який повністю очистить воду від будь-яких домішок, в тому числі корисних мікроелементів. Після проходження рідини через мембрани в них не залишиться фтору, але і користі від такої води буде мало. Пити дистильовану воду не можна – попередньо її необхідно пропустити через мінералізатор. Така технологія дозволить наситити рідина корисними речовинами в необхідному обсязі.

Вивести фтор з організму можна за допомогою деяких продуктів. Доповніть ними свій раціон, якщо в вживаної воді занадто багато фтору. Це – продукти, що містять йод, селен, бор (бобові, горіхи, мед, брокколі, брусниця, картопля, банани, квасоля, чорнослив).

Для виведення фтору з організму рекомендується регулярно відвідувати сауну. Разом з потом з організму виводяться і шкідливі солі і фтор.

Найпростіший, безпечний і комфортний спосіб забезпечити всю сім’ю корисною водою з точним вмістом фтору – замовити доставку очищеної води. Процедура підготовки такої рідини допомагає зберегти всі необхідні для організму мікроелементи, а також – наситити рідина відсутніми в ній речовинами або підвищити їх зміст. В результаті ви отримуєте воду з нормальним рівнем фтору і інших мінералів і вітамінів. Служба доставки привозить воду за адресою отримання, а після того, як рідина в бутлях закінчується – замінює їх на нові. Подібні послуги дозволяють покрити всі потреби в питній воді і позбутися від необхідності вираховувати, скільки фтору потрапляє в вашу їжу.

call
close
Зворотний дзвінок