//
Зворотній осмос води

Зворотній осмос води

Зворотній осмос води

Системи зворотного осмосу – популярне рішення для очищення води, широко використовується у всьому світі і в Україні зокрема. Чим приваблює така технолгія і що являє собою вода, одержувана в результаті подібної обробки?

Зворотний осмос – що це?

Зворотний осмос – процес очищення води, що має на увазі проходження рідини через напівпроникну мембрану. Вод потрапляє з насиченого концентрованого розчину в розчин з меншою концентрацією (в напрямку, протилежному осмосу). Особливості мембрани дозволяють пройти через неї самому розчиннику (в даному випадку воді), але не пропускають містяться в ньому домішки.

Процес зворотного осмосу дає можливість очистити воду від усіх видів домішок, в тому числі забруднень, мікроелементів, мікроорганізмів, бактерій, вірусів. Частинки навіть найдрібнішого розміру затримуються і не потрапляють у воду, яка на виході набуває властивостей дистильованої. Зворотний осмос питної води дозволяє отримувати в домашніх умовах основу для подальшої мінералізації, а в промислових – дистилят, широко затребуваний в різних сферах виробництва.

Чим очищення води за допомогою систем зворотного осмосу краще за інших технологій

Для очищення води, що надходить в крани з водопроводу, існує чимало варіантів фільтрів. Різняться вони і вартістю, і способами установки і застосування, і тривалістю терміну служби. Чим відрізняється фільтрація методом зворотного осмосу і чи дійсно дана технологія найбільш прогресивна й ефективна серед аналогів?

Знаючи, що таке процедура зворотного осмосу і як вона працює, можна стверджувати, що це дійсно єдиний доступний обивателям спосіб повністю очистити воду від домішок, включаючи такі дрібні частинки, як пестициди, іони металів і розчинені солі. З води забирається хлор, хвороботворні бактерії (поява яких неминуче на шляху в будинку по іржавих трубах), віруси, колоїдні силікати, механічні забруднення. Зворотний осмос прибирає не просто макро- і мікрочастинки забруднень, але і макромолекули, молекули і іони.

Проста механічна фільтрація через побутові фільтри дозволяє усувати з води елементи, розмір яких не менше 1 мкм (ржа, пісок, мул, волосся та ін.). Фільтрація проводиться при низькому тиску і не вимагає застосування складного і дорогого обладнання.

Технологія мікрофільтрації – ще один метод очищення води. В цьому випадку з рідини усуваються частки, розмір яких не менше 0,1 мкм. Це – різні бактерії, барвники, пестициди, латексна емульсія та ін. Такий спосіб найчастіше застосовують для підготовки води для промислових цілей.

Ультрафільтрація допомагає більш ретельно опрацювати рідина, усунувши з неї елементи, що досягають розмірів 0,005 мкм. Такі системи дозволяють видалити з рідини розчинені медичні препарати, білки, віруси. Дана технологія затребувана в європейських країнах і широко застосовується для підготовки питної води. Актуальна технологія ультрафільтрація і у фармакологічній та харчовій промисловості. У воді при ультрафільтрації залишаються солі важких металів, нітрати та інші іони.

Системи зворотного осмосу – що це ? Це саме та технологія, яка видалить з рідини не тільки перераховані вище забруднення, а й частки, розмір яких менше, ніж 0,001 мкм.

Особливості пристрою системи очищення: як працює зворотний осмос для води ?

У фільтрах зворотного осмосу можуть бути встановлені мембрани 3-х типів:

  • рулонні;
  • половолоконной;
  • плоскі.

Рулонні мембрани відрізняються найбільшою продуктивністю і саме вони найчастіше використовуються при виготовленні фільтрів. Вони займають мінімум місця (поміщаються під мийкою) і не створюють складнощів в обслуговуванні.

Фільтр зворотного осмосу, який використовується в побуті – пристрій, що забезпечує проведення цілого комплексу процесів для позбавлення рідини від домішок. Очищення проходить в декілька ступенів:

  • попереднє очищення;
  • мембранне очищення;
  • дезодорація води через вугілля;
  • мінералізація.

Багатоступінчасті системи очищення дозволяють не просто повністю очистити воду, але і перетворити дистилят в корисну для організму питну рідину. Поліпшується її смак, вода насичується киснем і іншими корисними компонентами, може бути доповнена іонами срібла (при наявності іонізатора).

Як обслуговувати системи зворотного осмосу? Кожні три місяці необхідно міняти картриджі, а раз на рік – мембрани і поста.

call
close
Зворотний дзвінок