//
Як пом'якшити жорстку воду

Як пом'якшити жорстку воду

Як пом'якшити жорстку воду

Про те, що вода буває жорстка і м’яка, відомо багатьом. Але ось в різниці між цими двома видами звичайної води розбираються далеко не всі. Що таке жорстка вода і в чому її особливості?

Чому вода жорстка?

Жорсткої називають воду з високим вмістом мінералів і переважанням кальцію і магнію. Ці елементи, розчинені у воді для побутових потреб, створюють досить серйозні проблеми – побутові прилади покриваються накипом, її кількість на нагрівальних елементах постійно збільшується, що призводить до зниження потоку води і його повного блокування. Під дією накипу руйнуються металеві деталі приладів і техніка швидко виходить з ладу. Погіршується ефективність роботи відбуваються поломки, що викликають необхідність додаткових витрат. Жорстка вода це прямий шлях і до інших складнощів. Наприклад, наявність надмірної кількості мінералів в рідини призводить до погіршення піноутворення. Наслідок – збільшення витрати миючих засобів, мила, шампуню, прального порошку.

Більшість українських джерел постачають воду високої жорсткості і для того, щоб уникнути проблем в побуті, таку рідину необхідно пом’якшувати. Як це зробити?

Як пом’якшити воду

Чому вода жорстка? Ступінь жорсткості багато в чому залежить від регіону, адже насичується рідина мінералами в процесі проходження дощової води через грунт, а тип і насиченість підземних покладів залежить від географічного положення. Чим більше мінералів потрапляє в воду, тим жорсткіше вона стає.

Як зрозуміти, що вода жорстка? Якщо на посуді після миття і висихання з’являються плями молочного кольору, на скляних поверхнях у ванній утворюються розлучення, мило погано піниться, в чайнику постійно утворюється накип, а на чаї або каву з’являється плівка – ваша вода підвищеної жорсткості і вимагає пом’якшення.

Як пом’якшити жорстку воду ? Для початку варто дізнатися, яка жорсткість є нормою. Показники класифікуються наступним чином:

  • дуже м’яка вода має значення в діапазоні 0-0,7 ммоль / дм 3 ;
  • м’яка вода відповідає показникам 0,8-1,4 ммоль / дм 3 ;
  • при значеннях 1,5-2,1 ммоль / дм 3 вода вважається середньої жорсткості.

При більш високих показниках вода вимагає пом’якшення, адже є твердою і дуже жорсткою. Чим пом’якшити воду ? У будинках і квартирах найпростіше використовувати для цієї мети різні фільтри.

Якщо у вашому крані тече жорстка вода і ви хочете дізнатися, як її пом’якшити , розгляньте представлені нижче способи. Рішень кілька:

  • використання іонообмінних пом’якшувачів води;
  • застосування системи зворотного осмосу;
  • установка проточного фільтра.

За допомогою іонообмінного пом’якшувача ви видалите саму причину появи накипу, тобто позбудетеся від іонів магнію і кальцію з води. Принцип дії приладів на увазі використання в процесі фільтрації висококислотних катионитов натрію. Пристрої представлені моделями різної конструкції і розміру. Представлений метод має чимало переваг, в тому числі пом’якшує всю воду, що надходить по трубах в будинок, привертає простотою обслуговування і автоматичним регулюванням завантаження.

Фільтри зворотного осмосу найчастіше зустрічаються в будинках українців. Такі системи не просто пом’якшують воду, але і проводять глибоку її очищення. Осмотична мембрана очищає воду від кальцію і магнію, хлору та інших домішок, залишаючи на виході дистилят. За допомогою мінералізатора таку воду можна наситити корисними речовинами. Встановлюють систему зворотного осмосу найчастіше на кухні під мийкою де до пристрою забезпечений простий і швидкий доступ. Раз на кілька місяців доведеться міняти картриджі, а раз на рік – проводити профілактику системи. М’яка чиста вода ідеально підходить для постійного споживання і приготування їжі. У ній немає ніяких сторонніх речовин.

Проточні фільтри – найбільш доступний за ціною варіант вирішення проблеми « жорстка вода і її пом’якшення ». Для цього вам необхідно встановити простий триступеневий фільтр, який допоможе знизити вміст хлору в воді і знизити рівень жорсткості. Ефект від застосування подібних пристроїв нижче, ніж при використанні зворотного осмосу.

Для боротьби з жорсткістю води в душовій та на кухні можна використовувати різні засоби. Виберіть оптимальний для себе і зверніться до фахівців, які нададуть детальну інформацію про системах фільтрації і допоможуть підібрати оптимальну модель.

call
close
Зворотний дзвінок