//
Чим небезпечна водопровідна вода

Чим небезпечна водопровідна вода

Чим небезпечна водопровідна вода

Вода з-під крана – найдоступніший і простий джерело рідини в будинку, але чи можна пити її? Вживання чистої води – обов’язкова умова комфортного і здорового життя будь-якого людина. Чи може такий вважатися водопровідна вода? Відповідь на це питання однозначна – неочищену і не пройшла обробку воду з-під крана пити не рекомендується. Чим обумовлені такі рекомендації? На думку вчених регулярне вживання водопровідної води призводить до розвитку і ускладнення великого числа захворювань, в тому числі – онкології. Чим же небезпечна вода, яка надходить в будинку і як її замінити?

Чому не можна пити воду з-під крана

Перш ніж потрапити в оселі українців вода проходить кілька етапів очищення, в тому числі:

  1. Механічного;
  2. Хімічного;
  3. Бактеріологічного.

Воду дезінфікують, хлорують, фільтрують. Але попри такий серйозний підхід до очищення рідини для вживання у якості питної вона все ж не підходить. Хлор, який використовується в процесі очищення, згубно впливає на велику кількість хвороботворних бактерій, але, водночас, негативно впливає і на організм людини. Але ж крім хлору для очищення використовуються і інші речовини, які, потрапляючи в воду, створюють безліч хімічних сполук, багато з яких небезпечні для здоров’я людини.

Водопровідна вода – одна з серйозних загроз для здоров’я кожної людини, незалежно від його віку та наявності різних захворювань. Навіть при візуальної чистоти і відсутності хлористого запаху така вода не придатна в їжу. У ній обов’язково присутня речовина – гіпохлорит натрію, що вбиває мікроорганізми в рідині. Але їх залишки нікуди не зникають з води – вони утворюють органіку, найбільш небезпечною серед якої є такі сполуки, як хлороформ і тригалометани. Невелика кількість органічних продуктів в одній склянці рідини не принесуть непоправної шкоди здоров’ю, але вони мають властивість накопичуватися і з часом стають причиною виникнення захворювань шлунково-кишкового тракту і органів дихання.

Окрім наявності органічних продуктів і шкідливих дезінфікуючих речовин в самій рідини не варто забувати і про те, що шлях в квартири і будинки жителів великих міст і малих населених пунктів від станції очищення пролягає по трубах великої протяжності і далеко не завжди високої якості. Профілактика систем водопостачання – робота, яка практично не проводиться, та й регулярне очищення і заміна труб не захистять від того, що вода, просуваючись по металевим артеріям, забруднюється механічними частинками, продуктами гниття і іншими малопривабливими речовинами. В результаті з крана тече вже не «основа життя», а рідина, небезпечна для здоров’я.

Чи можна пити необроблену воду з-під крана

Якщо вода з-під крана присутній у вашому раціоні – які можуть бути наслідки ? Крім захворювань шлунково-кишкового тракту, дихальної системи, сечовивідних шляхів та інших серйозних проблем з функціонуванням і станом внутрішніх органів водопровідна вода може привести і до інших неприємних підсумків. Один з них – розвиток ракових новоутворень.

Ще в 1976 році американські дослідники провели експеримент, результати якого продемонстрували наслідки впливу хлору на живі організми. Дослідження проводилися на гризунах і довели – наявність у водопровідній воді речовин, покликаних дезінфікувати рідина, і регулярне вживання такої води в їжу можуть привести до розвитку онкологічних захворювань. Крім цього, вживання водопровідної води без попередньої обробки може негативно позначитися на роботі репродуктивних органів і розвитку плода.

Чи можна пити воду з-під крана? Насправді можна, але тільки після попередньої обробки рідини. Це може бути просте для більшості споживачів кип’ятіння, але в такому випадку варто знати, що крім небезпечних для здоров’я речовин з рідини будуть видалені і корисні сполуки. Така вода не є небезпечною, але і користі не принесе. Ще один спосіб очистити водопровідну воду – використовувати фільтри. Вони представлені в продажу в широкому асортименті моделей і нестачі інформації про застосування того чи іншого виду фільтруючих приладів немає.

Чим замінити водопровідну воду? Одне з рішень – замовлення доставки очищеної води в великих обсягах. Зручні бутлі можна міняти на нові після того як вода в них закінчиться. Така рідина поставляється готова до вживання, вона очищена і насичена корисними мікроелементами. Доставка води дає можливість використовувати для пиття і приготування їжі корисну, минулий кілька етапів контролю якості воду, яка зберегла первозданні властивості, але повністю безпечна для людини. Вартість такої послуги не стане серйозним випробуванням для бюджету і навряд чи перевищить ті витрати, які понесе власник житла при відповідному витраті водопровідної води. Вибирайте краще.

call
close
Зворотний дзвінок