//
Що таке кулер для води і як його вибрати

Що таке кулер для води і як його вибрати

Що таке кулер для води і як його вибрати

У сучасному світі, напевно, не залишилося жодної людини, яка б не знала, що це таке кулер для води . Диспенсер або кулер – це апарат, що розділяє подачу холодної або гарячої води для пиття через один або кілька кранів в певному обсязі. Кулер для води – це поняття більш вузьке і простонародне, якщо так можна висловитися. Щоб розібратися в тому, яка все-таки тут різниця, потрібно з’ясувати, що це таке диспенсер для води . Диспенсером називають механізм або певний пристрій для розподілу і дозування, а кулер – це більш стара назва диспенсера, що означають в перекладі з англійської «охолодження». Адже і, правда, перші моделі таких апаратів забезпечували тільки охолодження рідини.

Найчастіше такого роду пристрої встановлюють в різних офісах, на заводах в лікарнях, але в останні час вони стали затребуваними і для побутових потреб.

Кулер для води опис має досить просте. На перший погляд може здатися, що це просто тумба, на якій розміщений бутель з водою. Однак насправді його конструкція складніша. Вона складається зі зворотного клапана, диспенсера і загального патрубка. Обсяг рідини знаходиться в межах 20-30 літрів. Робота пристрою досить проста. Спочатку вода з бутля надходить в резервуар для холодної води, а з неї в ємність, оснащену елементом для нагрівання. Зворотний клапан виконує функцію урівноваження тиску в обох резервуарах. Диспенсери подають воду в кружку.

При підборі враховуйте метод охолодження води, потужності елементів нагріву і охолодження, продуктивність апарату, місце розташування резервуара для рідини.

Продовжуючи розмову про те, що таке кулер , варто сказати, що є кілька основних типів даних пристосувань, які відрізняються технічними характеристиками, технологіями подачі води, способом розміщення.

Підлоговий кулер. Зовні апарат схожий на вузький шафка. Резервуар для води може розміщуватися як зверху, так і знизу. Перший варіант не дуже практичний в обслуговуванні, так як піднімати важкий бутель з водою на висоту може не кожен користувач. Ще порожнє від води місце заміщається повітрям, а це призводить до розвитку бактерій. Кулери з завантаженням внизу апарату – понад акуратні візуально, так як сам резервуар прикритий дверцятами, не потребує застосування грубої фізичної сили для заміни балона. При виборі пам’ятайте про те, що це кулер для води , який має хороші характеристики.

Охолодження води проводиться одним з двох способів: методом компресії або термоелектричним. Другий варіант є більш практичним, тому що сам елемент займає значно менше місця. Процес нагріву або охолодження відбувається швидше.

Настільний кулер. Зустрічається досить рідко. Тут і сам диспенсер, і ємність з водою знаходяться в одній площині.

Всі пристрої бутильного типу мають недоліки. До них відносяться такі чинники:

  • балони, які привозять на заміну, займають досить багато місця, незручні в зберіганні;
  • всі пристрої мають громіздкі розміри;
  • якість води безпосередньо залежить від постачальника;
  • немає повного захисту від бактерій;
  • є необхідність у постійній заміні бутлів;
  • вони споживають велику кількість електроенергії.

Проточний кулер. Являє собою один з варіантів нового покоління, тому що всі моделі оснащені системою фільтрації і зворотного осмосу, а також забезпечують мінералізацію. Вода з такого пристрою має приємний смак, повністю очищена, збагачена мінеральними елементами. Такі апарати мають значно менші розміри, ніж попередні варіанти. Устаткування підключається до основи центрального водопостачання, де відбувається очищення рідини, її підігрів (за потребою), з безпосереднім впорскуванням з диспенсера. Вартість таких кольорів на порядок більше звичайних, але окупність тут теж значно вище. Буквально за рік використання ви відіб’єте всі вкладені гроші, адже не буде необхідності в постійній витраті коштів на заміну балонів з водою.

Під час вибору відповідної моделі перше, на що варто звернути увагу, – це особливості використання апарату і його місце проживання. Підлогові кулери через свою громіздкість підійдуть для офісів або приміщень з достатньою кількістю вільного місця. Настільні або проточні моделі є більш універсальними. Вони підходять для установки в будь-яких місцях, так як займають значно менше місця.

Якщо раніше ви не розуміли, навіщо кулер потрібен, то зараз це питання навряд чи стане перед вами, тому що вода з кулера значно чистіше звичайної. Вона більш позитивно впливає на організм людини, а також сприяє поліпшенню його здоров’я. Тепер ви знаєте, що таке кулери для води .

call
close
Зворотний дзвінок