Чому необхідно очищати воду в будинках і квартирах?

Очищення води в домашніх умовах – це процес, який зазвичай пов’язаний зі встановленням фільтрів у господарствах, що “видобувають” воду з власних колодязів і свердловин. І це правильно – приватні будинки, що використовують воду з колодязів, обов’язково мають бути оснащені низкою фільтрів, які роблять воду придатною для вживання. А як щодо жителів дачних селищ і міських багатоквартирних будинків?
У разі квартир у міських багатоповерхівках, а також у деяких приватних будинках, під’єднаних до міської мережі, воду попередньо фільтрують на станції водопостачання, і тільки після фільтрації вона потрапляє до кранів у квартирах.
Однак чи достатньо такого очищення води для подальшого її споживання, щоб можна було користуватися всіма її корисними властивостями і використовувати не тільки для пиття, а й для приготування їжі? На жаль, не завжди.
Каламутна вода в кранах
Поширеною проблемою, з якою стикаються жителі багатьох приватних домоволодінь і багатоквартирних будинків, є каламутна водопровідна вода. Через що це відбувається? Існує безліч чинників, через які вода стає непрозорою, змінює свій смак, запах або колір.
Причиною такого стану речей є як речовини, що потрапляють у воду з ґрунту (у разі власних водозаборів), так і іржа, наприклад, у водопровідних трубах. Наявність сторонніх домішок негативно впливає на:
- ефективність роботи побутової техніки;
- смак і запах їжі, гарячих напоїв;
- оздоровчі властивості рідини.
Коли варто задуматися про водоочищення в будинку або квартирі?
Домашній фільтр для води слід встановлювати, коли водопровідна вода стає менш прозорою (після наливання її в склянку вода стає каламутною з домішками, помітними неозброєним оком). Вона неприємно пахне, змінює колір (стає жовтуватою, іржавою або коричневою).
Це органолептичні зміни, які вимагають негайного втручання. У цьому разі вам буде потрібно встановити систему фільтрів для водоочищення. При цьому, перш ніж зміна смаку, кольору і прозорості води стане помітною, її негативний вплив неодмінно зачіпає побутову техніку: чайник, кавоварку і навіть пральну машину.
Наслідком неправильно відфільтрованої або неочищеної води є насамперед руйнування нагрівальних елементів приладів і виникнення їхньої корозії через високий вміст марганцю та заліза у складі рідини.